צוות התכנית

ראש התכנית


פרופ' לילך הדני
פרופ' לילך הדני היא ביולוגית חישובית, החוקרת שאלות פתוחות בתיאוריה האבולוציונית. היא בוגרת התכנית, והקימה את "המסלול לביולוגיה תיאורטית ומתימטית" בפקולטה למדעי החיים. מחקריה עוסקים בשאלות כמו אבולוציה של שיתוף פעולה, של המערכת הגנטית, של הרביה המינית ושל תקשורת, כולל תקשורת אקוסטית בצמחים. היא משתמשת בכלים מתמטיים, בסימולציות וגם בניסויים.


צוות החונכים בתכנית


ד"ר אילנה ארבל
ד"ר אילנה ארבל מלמדת פילוסופיה פוליטית, מודרנית ופוסט-מודרנית, בחוג לפילוסופיה באוניברסיטת תל אביב ובתוכנית למורים לבתי ספר דמוקרטיים בסמינר הקיבוצים. ב-2006 יצא לאור ספרה פוקו וההומניזם בהוצאת כנרת-זמורה-ביתן, דביר. הספר מתרכז בביקורת של מישל פוקו על המרקסיזם ובתיאוריה הפוליטית שלו, שאותה הוא מגדיר כ"שמאלנית ניטשיאנית". 


 פרופ' רוני קציר
פרופ' רוני קציר הוא בלשן חישובי ותיאורטי. את התואר הראשון עשה במתמטיקה עיונית ואת הדוקטורט עשה בבלשנות. מחקריו עוסקים במידול חישובי של למידת שפה וכן בתופעות בסמנטיקה ופרגמטיקה הדורשות התייחסות לא רק למה שנאמר אלא גם לאובייקטים לשוניים שלא נאמרו. הוא ראש המעבדה לבלשנות חישובית ואחראי לתכנית הלימודים לתואר ראשון בבלשנות חישובית.


ד"ר רן הכהן
ד"ר רן הכהן הוא חוקר תרבות העוסק בעיקר בחקר התרגום. את התואר הראשון עשה במדעי המחשב. הוא בעל תואר שני בספרות, והדוקטורט שלו עסק בביקורת המקרא היהודית בגרמניה. הוא מלמד בחוג לספרות ועובד גם כמתרגם ספרות, בעיקר מהולנדית ומגרמנית. על תרגום "כבוד המלכים", האפוס הלאומי האתיופי (משפת געז), זכה בפרס טשרניחובסקי לתרגומי מופת. 


פרופ' דרור אבישר 
פרופ' דרור אבישר הוא ראש המעבדה להידרוכימיה העוסקת בגורל הכימי-פיסיקלי, בתהליכי ספיחה ופירוק, ובמנגוני הסעתם של ננו ומיקרו-מזהמים (כגון חומרים רפואיים) במקורות מים ובמצעי סביבה שונים. בנוסף, דרור פיתח עם קבוצת המחקר שלו ובשיתוף חוקרת מהנדסת הסביבה טכנולוגיות חדישות לסילוק ופירוק חומרים רפואיים שמקורם בשפכי בתי חולים, שפכים מהתעשייה הפרמצבטית ושפכים עירוניים. 


מזכירות התכנית
רונית כהן – מרכזת התכנית 
איריס מזרחי – מזכירת תלמידים 

אוניברסיטת תל אביב עושה כל מאמץ לכבד זכויות יוצרים. אם בבעלותך זכויות יוצרים בתכנים שנמצאים פה ו/או השימוש שנעשה בתכנים אלה לדעתך מפר זכויות, נא לפנות בהקדם לכתובת שכאן >>
אוניברסיטת תל אביב
P.O. Box 39040, Tel Aviv 6997801